Yhteystiedot

Toiminnanjohtaja

Toiminnanjohtaja
Jaakko Kiiski
 (09) 2510 1360
 0400 442 055
 jaakko.kiiski@yty.fi

  • yleisjohto
  • edunvalvonta
  • palkkaneuvonta

Järjestötiimi

Järjestöjohtaja, järjestötiimin vetäjä

Mats Nyman
(09) 2510 1365
050 328 1236
mats.nyman@yty.fi

  • yleisjohto
  • yhteiskuntasuhteet

Jäsensihteeri
Tiina Lappalainen
 (09) 2510 1310
 tiina.lappalainen@yty.fi

  • jäsentietojen muutokset
  • jäsenmaksualennukset
  • liittyminen ja eroaminen
  • kalenteritilaukset


Toimistopäällikkö
Kyllikki Kivijärvi
 (09) 2510 1320
 kyllikki.kivijarvi@yty.fi

  • toimistopalvelut
  • jäsenedut ja loma-asuntojen varaukset
  • jäsenhankinta

Jäsenpalvelupäällikkö
Kari Saarinen
 (09) 2510 1330
 kari.saarinen@yty.fi

  • jäsenmaksuasiat
  • työttömyysturvaneuvonta
  • palkkaneuvonta

Viestintäasiantuntija
Katri Kangas
(09) 2510 1335
katri.kangas@yty.fi

  • viestintä
  • tutkimus
  • urapalvelut

Viestintä- ja ura-asiantuntija
Leena Vänni
(opintovapaalla)

Yhteiskuntasuhteiden päällikkö
Antti Leino
 (09) 2510 1325
 antti.leino@yty.fi

  • YTYn ja jäsenyhdistysten yhteiskuntasuhteiden kehittäminen
  • YTN- ja Akava-toiminta
  • ilmailuala

Asiamies/SAVALin toiminnanjohtaja
Pekka Potinkara
 (09) 2510 1375
 044 359 2833
 pekka.potinkara@yty.fi

  • yhteyshenkilö- ja yritysyhdistystoiminta
  • urheilualan edunvalvonta ja toiminta
  • YT-neuvonta

Edunvalvontatiimi

Neuvottelujohtaja, edunvalvontatiimin vetäjä
Anu Aspiala
 (09) 2510 1340
 anu.aspiala@yty.fi

  • YTN- ja Akava-toiminta, ilmailuala
  • yhteyshenkilöiden oikeudellinen neuvonta
  • työehtosopimustoiminta

Työsuhdeasiamies
Heikki Kähkönen
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonnan numero)
 tyosuhdeneuvonta@yty.fi

  • työsuhdeneuvonta ja -neuvottelut
  • työsuhteen päättymiskysymykset
  • työnantajaneuvottelut

Asiamies
Julia Lauren
(09) 2510 1345
julia.lauren@yty.fi

  • yhteyshenkilö- ja yritysyhdistystoiminta
  • YT-neuvonta
  • YTN-toiminta

Asiamies
Enni Nirhola
(perhevapaalla)

Työmarkkinalakimies, varatuomari
Heli Hagman
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonnan numero)
heli.hagman@yty.fi

  • työnantajaneuvottelut
  • oikeusturva-asiat
  • ilmailuala

Päälakimies, varatuomari
Heikki Meskanen
Yhteydenotot Heikki Meskaseen YTYn toimiston kautta