Yhteystiedot

YTYssä sinua palvelevat

JÄRJESTÖTIIMI

Toiminnanjohtaja

Mats Nyman
050 328 1236
mats.nyman@yty.fi

  • yleisjohto
  • yhteiskuntasuhteet

Jäsensihteeri
Tiina Lappalainen
(09) 2510 1310
tiina.lappalainen@yty.fi

  • jäsentietojen muutokset
  • jäsenmaksualennukset
  • liittyminen ja eroaminen
  • kalenteritilaukset

Toimistopäällikkö
Minttu Kilpiä
(09) 2510 1320
minttu.kilpia@yty.fi

  • taloushallinto
  • tapahtumajärjestelyt

Jäsenpalvelupäällikkö
Kari Saarinen
(09) 2510 1330
kari.saarinen@yty.fi

  • jäsenmaksuasiat
  • palkkaneuvonta

 

Viestintäpäällikkö
Heidi Salonen
(09) 2510 1335
heidi.salonen@yty.fi

  • viestintä
  • urapalvelut, jäsenkoulutukset
  • jäsentutkimus

Asiamies / SAVALin toiminnanjohtaja
Raino Nieminen
(09) 2510 1375
040 533 2987
raino.nieminen@yty.fi

  • urheilualan yhteyshenkilöt ja jäsenet

 

EDUNVALVONTATIIMI

Työmarkkinajohtaja
Sirpa Leppäluoto
(09) 2510 1340
sirpa.leppaluoto@yty.fi

  • edunvalvontatiimin esimies
  • TES-neuvottelut
  • YTN:n hallituksen jäsen

Työsuhdeasiamies
Heikki Kähkönen
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonta ma-ke 8.30-12)
heikki.kahkonen@yty.fi

  • työsuhdeneuvonta
  • johtajasopimukset
  • työsuhteen päättämissopimukset

Työmarkkinajuristi
Jaana Liimatainen
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonta to-pe 8.30-12)
jaana.liimatainen@yty.fi

  • jäsenten oikeudellinen neuvonta
  • ilmailualan jäsenyhdistysten oikeudellinen neuvonta
  • YTN:n taustaryhmätoiminta
     

Työmarkkinajuristi
Janina Hirvelä
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonta to-pe 8.30-12)
janina.hirvela@yty.fi

  • työsuhdeneuvonta
  • työoikeudelliset riidat
     

Päälakimies, varatuomari
Heikki Meskanen
heikki.meskanen@yty.fi

  • jäsenyhdistysten oikeudellinen neuvonta: luotsit, meriliikenneohjaajat ja lennonjohtajat
  • työsuhdeneuvonta
     

Asiantuntija
Enni Nirhola
09 2510 1345
enni.nirhola@yty.fi

  • yhteyshenkilö- ja yritysyhdistystoiminta
  • YT-neuvonta
  • YTN:n taustaryhmätoiminta