Yhteystiedot

YTYssä sinua palvelevat

Toiminnanjohtaja

Mats Nyman
(09) 2510 1365
050 328 1236
mats.nyman@yty.fi

  • yleisjohto
  • yhteiskuntasuhteet

Jäsensihteeri
Tiina Lappalainen
(09) 2510 1310
tiina.lappalainen@yty.fi

  • jäsentietojen muutokset
  • jäsenmaksualennukset
  • liittyminen ja eroaminen
  • kalenteritilaukset

 

Toimistopäällikkö
Minttu Kilpiä
(09) 2510 1320
minttu.kilpia@yty.fi

  • taloushallinto
  • tapahtumajärjestelyt

Jäsenpalvelupäällikkö
Kari Saarinen
(09) 2510 1330
kari.saarinen@yty.fi

  • jäsenmaksuasiat
  • työttömyysturvaneuvonta
  • palkkaneuvonta

Viestintäpäällikkö, YTY-lehden päätoimittaja
Leena Vänni
(09) 2510 1335
leena.vanni@yty.fi

  • viestintä
  • urapalvelut, koulutukset, jäsentapahtumat
  • jäsentutkimus

 

Asiamies/SAVALin toiminnanjohtaja
Raino Nieminen
raino.nieminen@saval.fi
(09) 2510 1375
040 533 2987
raino.nieminen@yty.fi

  • urheilualan yhteyshenkilöt ja jäsenet

 

Edunvalvontayksikkö

Työmarkkinajohtaja, edunvalvontayksikön päällikkö
Karoliina Huovila
(09) 2510 1340
040 521 9083
karoliina.huovila@yty.fi

  • työmarkkinaedunvalvonta
  • lentäjäyhdistysten työmarkkina-asiat
  • työehtosopimusneuvottelut
  • YTN:n hallituksen jäsen

Työsuhdeasiamies
Heikki Kähkönen
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonnan numero)
heikki.kahkonen@yty.fi

  • työsuhdeneuvonta
  • johtajasopimukset
  • työsuhteen päättämissopimukset

Työmarkkinajuristi
Jaana Liimatainen
(09) 2510 1360
jaana.liimatainen@yty.fi

  • jäsenten oikeudellinen neuvonta
  • ilmailualan jäsenyhdistysten oikeudellinen neuvonta

Yhteiskuntasuhteiden päällikkö
Antti Leino
(09) 2510 1325
antti.leino@yty.fi

  • YTYn ja jäsenyhdistysten yhteiskuntasuhteiden kehittäminen
  • YTN:n taustaryhmätoiminta
  • ilmailualan edunvalvonta

Asiamies
Satu-Maarit Urtti
(09) 2510 1345
satu-maarit.urtti@yty.fi

  • yhteyshenkilö- ja yritysyhdistystoiminta
  • YT-neuvonta
  • YTN:n taustaryhmätoiminta

Asiamies
Enni Nirhola
(perhevapaalla)

Työmarkkinalakimies, varatuomari
Heli Hagman
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonnan numero)
heli.hagman@yty.fi

  • Ilmailualan oikeudellinen neuvonta
  • työsuhdeneuvonta

Päälakimies, varatuomari
Heikki Meskanen
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonnan numero)
heikki.meskanen@yty.fi

  • jäsenyhdistysten oikeudellinen neuvonta: luotsit, meriliikenneohjaajat ja lennonjohtajat
  • työsuhdeneuvonta