Yhteystiedot

YTYssä sinua palvelevat

 

JÄRJESTÖTIIMI


Mats Nyman

Toiminnanjohtaja
050 328 1236
mats.nyman@yty.fi

yleisjohto, yhteiskuntasuhteet, palkkaneuvonta

Tiina Lappalainen

Jäsensihteeri
(09) 2510 1310
tiina.lappalainen@yty.fi

jäsentietojen muutokset, jäsenmaksualennukset, liittyminen ja eroaminen, jäsenkalenterin tilaukset

Minttu Kilpiä

Toimistopäällikkö
(09) 2510 1320
minttu.kilpia@yty.fi

taloushallinto, tapahtumajärjestelyt

Pekka Potinkara

Järjestöpäällikkö
(09) 2510 1330
pekka.potinkara@yty.fi

jäsenmaksut

Heidi Salonen

Viestintäpäällikkö
(09) 2510 1335
heidi.salonen@yty.fi

viestintä, urapalvelut, jäsenkoulutukset, jäsentutkimus

Raino Nieminen

Asiamies / SAVALin toiminnanjohtaja
(09) 2510 1375
040 533 2987
raino.nieminen@yty.fi

urheilualan yhteyshenkilöt ja jäsenet

 

EDUNVALVONTATIIMI


Sirpa Leppäluoto

Työmarkkinajohtaja
(09) 2510 1340
sirpa.leppaluoto@yty.fi

edunvalvontatiimin esimies, työehtosopimusneuvottelut, YTN:n hallituksen jäsen

Heikki Kähkönen

Työsuhdeasiantuntija
(09) 2510 1350 
heikki.kahkonen@yty.fi

työsuhdeneuvonta, johtajasopimukset, työsuhteen päättämissopimukset

Jaana Liimatainen

Työmarkkinajuristi
(09) 2510 1350
jaana.liimatainen@yty.fi

jäsenten ja ilmailualan jäsenyhdistysten oikeudellinen neuvonta, YTN:n taustaryhmätoiminta

Janina Hirvelä

Työmarkkinajuristi
(09) 2510 1350
janina.hirvela@yty.fi

työsuhdeneuvonta, työoikeudelliset riidat

Heikki Meskanen

Päälakimies, varatuomari
heikki.meskanen@yty.fi

työsuhdeneuvonta, jäsenyhdistysten oikeudellinen neuvonta: luotsit, meriliikenneohjaajat ja lennonjohtajat

Enni Nirhola

Asiantuntija
09 2510 1345
enni.nirhola@yty.fi

yhteyshenkilö- ja yritysyhdistystoiminta, yt-neuvotteluihin liittyvä neuvonta, YTN taustaryhmätoiminta