Yhteystiedot

YTYssä sinua palvelevat

 

JÄRJESTÖTIIMI

Mats Nyman

Toiminnanjohtaja
050 328 1236
mats.nyman@yty.fi

  • yleisjohto
  • yhteiskuntasuhteet
     

Tiina Lappalainen

Jäsensihteeri
(09) 2510 1310
tiina.lappalainen@yty.fi

  • jäsentietojen muutokset
  • jäsenmaksualennukset
  • liittyminen ja eroaminen
  • kalenteritilaukset
     

Minttu Kilpiä

Toimistopäällikkö
(09) 2510 1320
minttu.kilpia@yty.fi

 

 

  • taloushallinto
  • tapahtumajärjestelyt
     

Pekka Potinkara

Järjestöpäällikkö
(09) 2510 1330
pekka.potinkara@yty.fi

  • jäsenmaksuasiat
  • palkkaneuvonta

 

Heidi Salonen

Viestintäpäällikkö
(09) 2510 1335
heidi.salonen@yty.fi

  • viestintä
  • urapalvelut, jäsenkoulutukset
  • jäsentutkimus
     

Raino Nieminen

Asiamies / SAVALin toiminnanjohtaja
(09) 2510 1375
040 533 2987
raino.nieminen@yty.fi

  • urheilualan yhteyshenkilöt ja jäsenet

 

EDUNVALVONTATIIMI

Sirpa Leppäluoto

Työmarkkinajohtaja
(09) 2510 1340
sirpa.leppaluoto@yty.fi

  • edunvalvontatiimin esimies
  • TES-neuvottelut
  • YTN:n hallituksen jäsen
     

Heikki Kähkönen

Työsuhdeasiantuntija
(09) 2510 1350 
heikki.kahkonen@yty.fi

  • työsuhdeneuvonta
  • johtajasopimukset
  • työsuhteen päättämissopimukset
     

Jaana Liimatainen

Työmarkkinajuristi
(09) 2510 1350
jaana.liimatainen@yty.fi

  • jäsenten oikeudellinen neuvonta
  • ilmailualan jäsenyhdistysten oikeudellinen neuvonta
  • YTN:n taustaryhmätoiminta
     

Janina Hirvelä

Työmarkkinajuristi
(09) 2510 1350
janina.hirvela@yty.fi

  • työsuhdeneuvonta
  • työoikeudelliset riidat
     

Heikki Meskanen

Päälakimies, varatuomari
heikki.meskanen@yty.fi

  • jäsenyhdistysten oikeudellinen neuvonta: luotsit, meriliikenneohjaajat ja lennonjohtajat
  • työsuhdeneuvonta
     

Enni Nirhola

Asiantuntija
09 2510 1345
enni.nirhola@yty.fi

  • yhteyshenkilö- ja yritysyhdistystoiminta
  • YT-neuvonta
  • YTN:n taustaryhmätoiminta