(09) 2510 1310    yty@yty.fi      
Yhteystiedot / Henkilökunta

Henkilökunta

Henkilökunta
Hallitus
Työttömyyskassat
Kartta YTYyn
Laskutus

Sinua palvelevat





Jäsensihteeri
Tiina Lappalainen
(09) 2510 1310
tiina.lappalainen@yty.fi
  • jäsentietojen muutokset
  • jäsenmaksualennukset
  • liittyminen ja eroaminen
  • oppaiden tilaukset








Toimistopäällikkö
Kyllikki Kivijärvi
(09) 2510 1320
kyllikki.kivijarvi@yty.fi
  • toimistopalvelut
  • jäsenedut ja loma-asuntojen varaukset
  • jäsenhankinta








Jäsenpalvelupäällikkö
Kari Saarinen
(09) 2510 1330
kari.saarinen@yty.fi
  • jäsenmaksuasiat
  • työttömyysturvaneuvonta
  • palkkaneuvonta









Viestintä- ja ura-asiantuntija, YTY-lehden päätoimittaja
Leena Vänni
(09) 2510 1335
leena.vanni@yty.fi
  • viestintä
  • tutkimus
  • urapalvelut








Asiamies
Joni Vainikainen
(09) 2510 1345
joni.vainikainen@yty.fi
  • yhteyshenkilö- ja yritysyhdistystoiminta
  • YT-neuvonta
  • YTN-toiminta









Yhteiskuntasuhteiden päällikkö
Antti Leino
(09) 2510 1325
antti.leino@yty.fi
  • YTYn ja jäsenyhdistysten yhteiskuntasuhteiden kehittäminen
  • YTN- ja Akava-toiminta
  • ilmailuala








Asiamies/SAVALin toiminnanjohtaja
Pekka Potinkara
(09) 2510 1375
044 359 2833
pekka.potinkara@yty.fi
  • yhteyshenkilö- ja yritysyhdistystoiminta
  • urheilualan edunvalvonta ja toiminta
  • YT-neuvonta








Neuvottelupäällikkö, lakimies
Anu Aspiala
(09) 2510 1340
anu.aspiala@yty.fi
  • YTN- ja Akava-toiminta, ilmailuala
  • yhteyshenkilöiden oikeudellinen neuvonta
  • työehtosopimustoiminta








Työsuhdeasiamies
Heikki Kähkönen
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonnan numero)
tyosuhdeneuvonta@yty.fi
  • työsuhdeneuvonta ja -neuvottelut
  • työsuhteen päättymiskysymykset
  • työnantajaneuvottelut







Lakiyksikön päällikkö
Heli Hagman
(09) 2510 1350 (työsuhdeneuvonnan numero)
heli.hagman@yty.fi
  • työnantajaneuvottelut
  • oikeusturva-asiat
  • ilmailuala




Päälakimies
Heikki Meskanen
heikki.meskanen@yty.fi

Yhteydenotot YTYn toimiston kautta








Toiminnanjohtaja
Jaakko Kiiski
(09) 2510 1360
0400 442 055
jaakko.kiiski@yty.fi
  • yleisjohto
  • edunvalvonta
  • palkkaneuvonta





Päivitetty 13.06.2016